Alt
08 October 2020

Wernisaż prac wystawy Słowa - Słówka oraz Jesiennych Impresji, komiksowa historia z życia św. Jana Bosko i projekcja Świetlicowych Podróży z Bruno Ferrero to tematy długo wyczekiwanego przez dzieci spotkania pod hasłem: Co w Świetlicy piszczy?, które odbyło się w salezjańskim duszpasterstwie „Węzeł” w Łodzi.

- To wielkie szczęście mieć tuż za ścianą wspaniałych przyjaciół z Duszpasterstwa Akademickiego Węzeł, którzy zgodzili się udostępnić swoje pomieszczenia na wystawę prac dzieci z naszej świetlicy – mówi Maria Golańska, kierownik Świetlicy Małych Dzieci prowadzonej przy Parafii Św. Teresy i Św. Jana Bosko w Łodzi. - Z powodu epidemii wiele aktywności prowadzonych na świetlicy odbyło się w innej niż zazwyczaj formule. Nie mieliśmy okazji, aby pochwalić się pracami, które dzieci wykonały na przełomie ostatnich miesięcy – dodaje pani Maria.

W spotkaniu poza młodymi twórcami udział wzięli między innymi Rodzice i Przyjaciele świetlicy. Na szczególną uwagę zasługuje projekt przedstawiający wydarzenie z życia Św. Jana Bosko, który dzieci wykonały w formie komiksu.

- To wyjątkowe przedsięwzięcie zrealizowaliśmy we współpracy z Honoratą Szymkiewicz, plastyczką i przyszłym grafikiem komputerowym – tłumaczy Beata Bugaj-Tomaszewska arteterapeuta pracująca w Świetlicy. – Zadaniem dzieci było wymyślenie koncepcji artystycznej przedsięwzięcia – scenariusza, dialogów oraz scenek, które zostały uwiecznione na zdjęciach. To właśnie te fotografie stały się podstawą do komputerowego opracowania komiksu.

Wystawę pt: "Co w świetlicy piszczy?" można oglądać w Węźle do końca października.