Alt

Zdynia - malownicza miejscowość położona w Beskidzie Niskim to wymarzone miejsce na wakacje! Niebawem przekonają się o tym dzieci i młodzież z naszej świetlicy, które pojadą na swoją coroczną, górską przygodę.

 

W czasie kolonii dla dzieci młodszych królować będzie Natura. Poznamy najciekawsze przyrodniczo zakątki Beskidu Niskiego oraz Beskidu Sądeckiego (odwiedzimy Magurski Park Narodowy, Rezerwat Kornuty, pobliskie szczyty górskie, Dolinę Popradu).

Będziemy ćwiczyć tężyznę fizyczną na pływalniach, podczas górskich wycieczek, gier, zabaw, zawodów sportowych w parku linowym.

Zadbamy o nasze ciało, kosztując regionalnych potraw i naturalnie wypiekanego chleba, robionego masła i serów, oraz miodu z prawdziwej pasieki, popijając wody mineralne w uzdrowiskach Wysowa i Muszyna.

Nie zapomnimy o naszym duchu - odwiedzimy Ogród Biblijny w Muszynie, zrelaksujemy się w Ogrodzie Zmysłów, doświadczymy ciszy górskich ścieżek, a przede wszystkim będziemy odkrywać obecność Boga w każdym stworzeniu. Wszystkie miejsca uwiecznimy w formie przewodnika.

Młodzież spędzi letni czas pod hasłem: "Życie to dar, nie należy go marnować".

Będzie uczestniczyć w spotkaniach profilaktycznych, zajęciach twórczych

(warsztaty plastyczne, techniczne, muzyczne) oraz sportowych (basen, zawody, zajęcia terenowe - podchody, piesze wycieczkach Szlakami Beskidu Niskiego). Weźmie z wycieczkach krajoznawczych m.in. do średniowiecznej szkoły katów w Bieczu, stadniny koni huculskich w Gładyszowie, huty szkła w Krośnie, skansenu w Szymbarku, Centrum Kultury Ludowej w Bobowej. Na zakończenie turnusu, uczestnicy zaprezentują plan miejsc, które zwiedzili podczas pobytu na koloniach.

Letni wypoczynek dla dzieci ze Świetlicy Małych Dzieci w Łodzi współfinansowany jest ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.