WOLONTARIAT

Wolontariat to wielka sprawa. I ogromna odpowiedzialność. Wolontariat to MEGA satysfakcja!

Wolontariusz to ktoś niezwykle ważny dla dzieci ze Świetlicy Małych Dzieci. Ktoś, kto ma pragnienie podzielić się z nimi czymś, czego nie można kupić. Czego większości z nas brakuje - swoim CZASEM. Bez względu na to, w jakim środowisku wychowują się dzieci, wszystkie cierpią na deficyt czasu, jaki mają dla nich Dorośli. Jeśli takiego braku doświadcza się ze strony najbliższych: rodziny, rodziców, jest to szczególnie trudne.

Wolontariat w Świetlicy Małych Dzieci realizuje się przede wszystkim w codziennej obecności. Towarzyszeniu dzieciom przy odrabianiu lekcji, nauce i zabawie. Wolontariusz to KTOŚ bardzo ważny. Kto potrafił patrzeć na świat oczami dziecka. Stara się zrozumieć jego problemy, potrzeby, dzieli radości i smutki. Dopinguje do pracy, z entuzjazmem podchodzi do zadań. Pozwoli dziecku poczuć się potrzebnym, doceni, pochwali.

  • Nie ma znaczenia, ile masz lat.
  • Nie sprawdzamy Twojego doświadczenia.
  • Nie czekamy na CV.

Napisz lub zadzwoń, umówimy się na krótkie spotkanie. Opowiemy o tym, co robimy. Być może masz jakąś pasję, o której chciałbyś dzieciom opowiedzieć? Nauczyć ich czegoś nowego? Zagrać w grę planszową lub szachy?

Nie musisz przychodzić codziennie. Wystarczy raz w tygodniu. Pamiętaj jednak, aby BYĆ. One będą na Ciebie czekać.

Zgłoszenia można dokonać pod adresem mailowym oraz numerem

maledzieci@salezjanie.pl
tel. 603 129 037
Agnieszka Adamiak-Gurdała

Czekamy na WAS!